Ana Sayfa Gündem 25 Nisan 2022 21 Görüntüleme

Edirne’de cami musluklarını çaldılar

Edirne’de bulunan Osmanlı’nın en büyük hadis medreselerinden 2’inci Murat’ın yaptırdığı Dar-ül Hadis Mescidi’nin şadırvanındaki 6 pirinç ve tuvaletteki 5 musluğu çalındı.

Hırsızlığı fark eden vazifeliler, durumu polis gruplarına bildirdi.

ÇALDIĞI ANLAR KAMERADA

Bölgeye gelen polis grupları güvenlik kameralarını inceledi.

Güvenlik kamerasına şüphelilerin cami şadırvanındaki muslukları söktüğü ve mescitten ayrılışı yansıdı.

“İBADET YERLERİ İLE İLGİLİ HALKI BİLİNÇLENDİRMELİYİZ”

Toplum olarak bunun üzere hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi gerektiğini tabir eden Mürsel Sütüpak, “Hırsızların olağan ki ibadet yerlerinde bunu yapmaması lazımdı. Hatta olağan yerlerde dahi bunun olmaması gerekiyor. Biz toplum olarak bu tıp hırsızlıkların tekrarlanması için önüne nasıl geçebiliriz diye düşünmeliyiz. Emniyet güçlerimizin de bunların peşinde olduğunu biliyoruz. İbadet yerleri ile ilgili halkı bilinçlendirmeliyiz. Bu muslukların parasıyla ne olabilir ki? Yani gelip biz cemaatten yardım isteseydi, biz yardımcı olurduk.” dedi.

“YAZIK GÜNAHTIR, BU MUSLUKLAR PARAYLA ALINIYOR”

Daha evvel de muslukları çalındığı için kendisinin taktırdığını söyleyen Hasan Pehlivan, “Hırsız gelip muslukları yerlerinden sökerek alıp götürmüş ve satmıştır. Bu muslukları çalan hırsız hurdacılara satmak için gittiğinde hurdacılar bunları ihbar edip yakalanmasını sağlamalıdır. Yazık günahtır, bu musluklar parayla alınıyor.” tabirleriyle reaksiyon gösterdi.

Polis grupları, hırsız ya da hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com