Ana Sayfa Gündem 19 Mayıs 2022 19 Görüntüleme

Doğu Karadeniz’de kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Doğu Karadeniz’de kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Kar nedeniyle Ordu’da 178, Rize’de 3, Gümüşhane’de 34, Sinop’ta 30, Samsun’da 3 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı.

5 VİLAYETTE KARLA GAYRET

Kar yağışının sürdüğü bölgede belediye, Vilayet Özel Yönetimi ve Karayolları grupları, iş makineleriyle kapalı yolları ulaşıma açmak için çalışıyor.

Gruplar, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla, oluşması beklenen buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmalarına tartı verdi.

ORDU’DA KAR KALINLIĞI YER YER 4 METREYİ BULDU

Ordu’da aralıklarla süren kardan en fazla etkilenen ilçelerden Akkuş’ta, kar kalınlığı, yer yer 4 metreyi buldu. 6 ilçedeki kar kalınlığı 2 metreyi geçti.

Vilayet genelindeki ortalama kar kalınlığı ise 190 santim olarak belirlendi. Dün gece tesirli olan karla birçok ilçede cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı.

OTOMOBİLLER KARA GÖMÜLDÜ

Park halindeki araçlar kar altında kaldı. Araçlarını insan uzunluğunu aşan kardan çıkarmak isteyenler, sabahın erken saatlerinde, kürek ve süpürgelerle kar temizledi. Gürgentepe ilçesi Şirinköy Mahallesi’nde tesirli olan yağışla, kimi meskenlerin kardan kapanan girişleri, yöre halkı ve iş makineleriyle açıldı.

BAYBURT’TA BUZ KÜTLELERİ KIRILDI

Kar yağışının olumsuz etkilediği vilayetlerden Bayburt’ta da kar kalınlığı 20 santime ulaştı. Vilayet genelinde kar temizleme çalışmaları devam ederken, uzunluğu 1 metreyi aşan buz kütlelerini kırmak için de itfaiye ekipleri mesai yapıyor.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com