Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 5 Mayıs 2022 24 Görüntüleme

Devlet Bahçeli: Mustafa Kemal Çanakkale’nin her yerindedir

MHP başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin küme toplantısında konuşma yapıyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Yurt içinde ve yurt dışında televizyon ekranlarından, toplumsal medyadan, radyolardan, toplantımızı takip eden aziz vatandaşlarımıza, en kalbi selamlarımı iletiyorum. Cemrenin havaya, suya ve toprağa düşmesine karşın karlı hava kaidelerine ülke olarak maruz kaldığımız hepinizin malumudur.

Kar olumsuz etkilerken, başka yandan önümüzdeki ayların verimli ve bereketli geçeceğinin de muştusudur. Kar yılı var yılıdır. Barajlar dolmakta, topraklarımız büyük uyanışa hazırlık yapmaktadır.

Dün 21 Mart Nevruz Bayramı’nı karşılamanın, kutlamanın heyecanını yaşadık. HDP’nin kelamda Nevruz kutlamaları bu yıl da ağır tahriklere sahne olmuştur. Pek çok vilayetimizde korsan Nevruz programları düzenlenmiş, bölücüler, yasa dışı sol örgütler tekrar fitne saçmışlar, Türk’ün bahar bayramını gölgelemeye çalışmışlardır.

Türk Milleti, kültürel emaneti bugüne kadar korumuş ve yaşatmıştır. Bundan sonra da yaşatacaktır. Nevruz, büyük Türk milletinin hürriyet umudunun kabararak taştığı, kutlu Ergenekon ateşidir. Çanakkale deyince akla gelen birinci konu, kahramanlığın ulu direnişidir. Aziz ceddimiz Çanakkale’de ulusal hafızadan asla çıkmayacak bir destan yazmıştır.

Bu destan jenerasyondan nesile aktarılarak bir ibret, bir prestij vesikası halinde tarihe mal olmuştur. Atatürk’süz Çanakkale diyenlere sesleniyorum. Yarbay Mustafa Kemal en az öbür kahramanlarımız üzere Çanakkale’nin her yerindedir. Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum, cepheneniz yoksa süngünüz var diyen harika haykırış Çanakkale’de hala çınlamaktadır.

Hiçbir densiz aziz Atatürk ve Çanakkale üzerinden yeni bir kutuplaşma sayfası açmaya yeltenmemelidir. Bu yolun sonu uçuruma açılmaktadır. Çanakkale Köprüsü’nün açılmasındaki hedefi, Çanakkale Zaferi’nin köprü ile anılması olduğunu söyleyen çürük başlar, ne Atatürk’e hürmet ederler ne de Türkiye’ye sevgi beslerler.”

DETAYLAR GELECEK…

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com