Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 20 Nisan 2022 31 Görüntüleme

Dev yatırımın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce ihale edilen Tokat Havalimanı, 550 milyon TL’ye mal edildi.

45 metre genişliğinde 2 bin 700 metre uzunluğunda pisti bulunan havalimanı son teknoloji ile donatıldı.

Havalimanının pisti, terminal binası ve kule inşaatı yaklaşık 3 yılda tamamlandı.

“25 MART CUMA GÜNÜ CUMHURBAŞKANIMIZIN TEŞRİFLERİYLE AÇACAĞIZ”

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Tokat’ın yıllardır hasretle beklediği havalimanının açılışına sayılı günler kaldığını belirterek, “Havaalanımızın açılışını 25 Mart Cuma günü Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yapacağız. Havalimanımızın yeni maliyeti 1 milyar 200 milyon lira. Tokat’ın çehresini, havasını değiştirecek bir yatırım. Tokat’a, ülkemize büyük kıymet katacak bir yatırım. 16 bin metrekare kapalı alanımız var. 2 bin 700 metre pist uzunluğuyla her türlü hava vasıtalarının inmesine müsait bir havaalanı havaalanımız oldu. Tokat’ımıza, milletimize, memleketimize güzel uğurlu olsun.” dedi.

“SEFER SAYILARI YOLCULARIN TALEBİNE NAZARAN TEKRAR DEĞERLENDİRİLECEK”

Milletvekili Aslan, İstanbul’a haftanın 7 günü sefer yapılacağını belirterek, “Seferlerle ilgili birinci etapta yapılan düzenlemeyle haftanın 4 günü İstanbul Havalimanı’na, 3 günü ise Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuşlarımız düzenlendi. Sefer sayıları yolcuların, hemşehrilerimizin talebine nazaran tekrar pahalandırılacak. Daha ilerleyen vakitte İzmir, Antalya bu üzere seferlerle ilgili de çalışmalar yapacağız.” diye konuştu.

HER TÜRLÜ DONANIMA SAHİP

İstanbul Havalimanı’nda kullanılan aletli iniş sisteminin Tokat Havalimanı’nda da kullanılacağına dikkat çeken Arslan, “Havalimanımız her türlü teknik donanıma sahip. İstanbul Havalimanı’nda hangi iniş sistemleri varsa bizim havalimanımızda da her türlü hava koşullarında inişe uygun hava iniş sistemleri mevcut.” sözlerini kullandı.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com