Ana Sayfa Gündem 10 Nisan 2022 22 Görüntüleme

Denizli’de motokurye, taksici yumruklayıp aracına demir sopayla saldırdı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde taksi sürücüsü Mehmet Fuat Çotak, arkadaşı olan iki bayan yolcusunun gitmek istedikleri yere hakikat hareket etti.

Fuat Çotak’ın gideceği pozisyona metreler kala kısa müddet evvel sollama nedeniyle trafikte tartıştığı kendisine kızan motokurye H.P. makas atarak ışıklarda durdu.

Motosikletten inen H.P. ile takside bulunan şoför ve yolcular ortasında tartışma çıktı. Bu esnada araçtan inen bayan yolcu, acelelerinin olduğunu belirtti.

BAYAN YOLCU MOTORU DEVİRDİ

H.P’nin motosikletini çekmemesi üzerine sonlanan bayan motoru yere düşürdü. Küfüler savuran H.P.’ye taksi şoförü Çotak yumruk attı.

Öfkeyle ayağa kalkarak motora yönelen H.P.’yi gören yolcu ve sürücü araca binerek kapıları kapattı.

DEMİRLE TAKSİNİN CAMINA TEKRAREN VURDU

Eline demir sopa alan H.P. tekraren araca vururken, bir yandan da telefonla ağabeyini aradı. Bu esnada ihbarda bulunan yolcular, kaygı dolu anlar yaşadı.

Olay yerine gelen polisler ile konuşan H.P. sakinleştirilmeye çalışılırken, sonradan olay yerine gelen ağabeyi ise takside oturan Çotak’ı yumrukladı.

MOTOKURYE VE AĞABEYİ GÖZALTINDA

Çotak kanlar içinde kalırken, H.P. ve ağabeyi gözaltına alındı.

“SIFIRA SIFIR MAKAS ATTI”

Olayın sollama nedeniyle başladığını ve endişe dolu anlar yaşandığını belirten taksi sürücüsü Çotak, “Benim iki tane bayan yolcum vardı ve ayrıyeten bunlar arkadaşımdı. KYK ışıklarında bir motorcuyu solladım fakat sol şeritten gidiyordu ancak ortalamıştı yolu. Işıklara yaklaşırken sıfıra sıfır makas attı. Allah’tan otomobil direkt durdu, yoksa çarpıyordum.


“SOLLAMAMI BAŞA TAKMIŞ”

Oysaki o bilerek yapmış bunu. Araçtan indi direkt yanıma geldi. Meğer benim sollamamı başa takmış, durmadan önüme onu koydu. Fakat garipsiyoruz yani yolcular da birebir formda. ‘Tamam, kusura bakma, uzatmayalım çek motorunu, acelemiz var’ dedim. Uzattıkça uzattı ve yolcum buna hudut olarak çıktı dışarıya. Şahsın yanına gitti, motoru çekmesini birkaç kez söyledi.

“ÇOK SAĞLAM YUMRUK ATTI”

‘Çekmeyeceğim lan’ deyince yolcum motoru devirdi. Bayan yolcuya küfür etmeye başladı ve ben yumruk attım arkadaşa. Motora yönelip bir şey çıkaracağını anlayınca araca bindik. Levyeye misal bir şey çıkardı ve araca vurmaya başladı. Aynayı ve rüzgarlığı kırınca camlara vurdu ve Allah’tan kıramadı. En son artık bunun ağabeyi falan geldi. Ben ona bir şey söylediğim an otomobilde oturduğum sırada ağabeyi geldi ve çok sağlam bir biçimde yumruk attı. Akabinde olay bu halde tamamlandı” dedi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com