Ana Sayfa Spor 11 Nisan 2022 16 Görüntüleme

Crespo: Çok savaştık, hak ettik

Fenerbahçe, Spor Toto Muhteşem Lig Ahmet Çalık Dönemi 30’uncu haftasında Konyaspor’u 2-1 mağlup etti.

Çabanın akabinde Fenerbahçe forması giyen Miguel Crespo, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“GERÇEKTEN ÇOK SAVAŞTIK”

Konyaspor karşısında galibiyeti hak ettiklerini belirten Crespo, “Bu maçın güç olacağını biliyorduk. Maça da uygun başladık, kazanma niyetiyle başlamıştık lakin 1-0 yenik duruma düştük. Ama maçı çevirmeyi bildik. Sahiden çok savaştık, çok yeterli oynadık. Çok fazla konum ürettik, galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“HER VAKİT ELİMDEN GELENİN EN UYGUNUNU YAPMAYA ÇALIŞIRIM”

Taraftarın kendisine olan takviyesinin her geçen gün arttığının sorulması üzerine ise deneyimli oyuncu, “Buraya ben transfer olduğumda daha evvelki kulüplerimde göstermiş olduğum mantaliteyi burada da göstermek istiyordum. Ben her vakit elimden gelenin en güzelini yapmaya çalışırım. Buraya geldiğimde takımda çok fazla yeterli oyuncu olduğunu biliyordum fakat vakitle kendimi göstereceğime inanıyordum. Çok memnunum grubuma yardım edebildiğim için. Taraftarımıza da dayanakları için çok teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

“ONLARIN TAKVİYESİ BİZİM İÇİN İTİCİ GÜÇ”

Fenerbahçe taraftarının dayanağının ekip için çok değerli olduğunu belirten Miguel Crespo, “Taraftarımızın dayanağı hiç kuşku yok ki çok değerli. Onların takviyesi bizim için itici güç oluyor. Bizi bu halde desteklemeye devam etsinler. Galatasaray maçından evvel 1 maçımız daha olacak. Doğal ki evvel o maçı düşünmemiz gerekiyor. Galatasaray maçı büyük bir maç olacak ve kazanmak için en düzgün formda hazırlanacağız” tabirlerini kullandı.

“BİZİM HER MAÇTA 3 PUAN ALMAMIZ ÇOK ÖNEMLİ”

Son haftalarda grup olarak düzgün performans gösterdiklerini vurgulayan Crespo, “Ben her vakit elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyorum. Grubuma yardım etmem için koşmam gerekiyorsa koşuyorum. Oynamam gerekiyorsa oynuyorum. Bizim her maçta 3 puan almamız çok değerli. Zati ekibimiz da son haftalarda çok yeterli çalışıyor. Bunun da meyvelerini alıyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com