Ana Sayfa Spor 28 Mayıs 2022 19 Görüntüleme

Carlos Carvalhal: Portekiz favori

Bir periyot Beşiktaş ve Başakşehir’de teknik yöneticilik yapan ve şu sıralar Portekiz Ligi gruplarından Braga’nın başında olan Carlos Carvalhal, Fanatik Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

Carlos Carvalhal’in açıklamalarından satır başları şu formda:

“Portekiz konutunda oynayacak. Bu yüzden onlar için hisleri ağır, rakibe nazaran daha fazla konuma ve topa sahip olacakları bir müsabaka bekliyorum. Türkiye’nin üzerine gidecek ve pres yapacaklar.

Türkiye de rakibinin top kayıplarını bekleyerek istikrarlı oynayıp, fırsatlar bulmaya çalışacak. Burak Yılmaz, Türkiye için çok değerli. Portekiz defansına sorun çıkaracaktır. Türkiye top oynamaya çalışacak fakat ana amaçlarının süratli ataklar olacağını düşünüyorum.


“PORTEKİZ FAVORİ”

Portekiz favori. Zira 2016’da Avrupa Şampiyonu oldular, sistemli turnuvalara katılıyorlar ve bu maçı meskenlerinde oynayacaklar. Elbette kolay olmayacak. Şayet bu maç Türkiye’de oynansaydı, bahtlar yüzde 50-50 derdim. Türkiye’nin tehlikeli oyuncuları da fazla. Bu maçı kazanan finalde İtalya ile eşleşir. Herkesin beklentisi ise İtalya-Portekiz finali. Lakin Portekizli oyuncular evvel bu maça odaklanacaklar. Perşembe günkü maç da finale kalırlarsa İtalya da güç olacak.

Türkiye düzgün bir kadro. Genel olarak onları tahlil ettiğimizde birçok oyuncusu İtalya, İngiltere ve Fransa üzere büyük liglerde oynuyor. Bilhassa en değerli isimleri başta Burak Yılmaz ve sonra Hakan Çalhanoğlu. Yeni bir hocaları var. Stefan Kuntz için de değerli bir imtihan olacak. Türkiye, şu ana kadar birçok orta düzey ekibe karşı maçları kazandı ancak büyük ekiplere çok fazla üstünlük kuramadı. Şayet Portekiz’i geçerlerse, bu onlar için düzey atlama olur.”

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com