Başkurt: Şampiyonluğun en büyük adaylarından birisiyiz

HEM YETENEKLİ HEM KARAKTERLİ BİR TAKIMIZ

Sezon öncesi takım oluşumunda futbolcularda yeteneğin dışında karaktere de önem verdiklerinin altını çizen Başkurt şu şekilde konuştu: Sezon öncesine yönetim kurulumuzun takım kurmak ile ilgili bir yol haritası vardı. Takım kurarken futbol becerisi dışında karakterli futbolcuları kadromuza katmaya çalıştık. Bunu da doğru yaptığımıza inanıyorum. Son Çorum maçında Candeias’ın kendi hakkından feragat edip penaltıyı Tanque’ye bırakması bence maçı koparan en önemli unsurlardan biriydi.

HERKES CANLA BAŞLA MÜCADELE EDİYOR

Futbolcuların hepsi canla başla mücadele ediyor, son dakikaya kadar skoru değiştirebileceğine inanan bir takım var ortada. Birkaç maçta da geriden geldik. Şu anda şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi Kocaelispor’dur. Camiası ile takımı ile bu sezon şampiyonluğa ulaşacağız. Buna hepimiz inanıyoruz. Allah nasip edecek inşallah.

BİRÇOK SÜPER LİG TAKIMINDA BİLE YOK

Tesislerde de iyileştirmeler yapıyoruz. Antrenman yaptığımız sahanın zemini bu ligde bir çok maç yaptığımız deplasman zemininden çok daha iyi. Onun dışında Ertuğrul hocamızın tecrübelerinden yararlanarak tesislere fiziki anlamda neler kazandırabiliriz diye düşündük. Birçok Süper Lig takımında bile olmayan bir fitness salonu yaptık. İçeride restoranımızı genişlettik, daha modern bir görünüme kavuştu.

BİZDEN SONRAKİ RAHAT EDECEK

Odaları düzenledik. Neticesinde çok güzel bir tesis oldu. Yarın biz buradan taşındığımızda tesise geçecek olan 19’lar, 17’ler, alt yapımız daha rahat edecek. Bina eski, uzun yıllar önce yapıldı. Eskiyi yapmak yeniyi yapmaktan daha zor. Ancak en azından tesisi yaşanacak bir hale soktuk. Siz de görüyorsunuz. Yan antrenman sahasını düzenledik, tribünleri kaldırdık. Daha kompakt bir yapıya erişti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

İnşallah kalan eksikliklerimizi de tamamlayıp tesisimizin Kocaelispor’a yakışır olmasını sağlayacağız. Bu arada personel anlamında da ciddi bir yapılanma içerisindeyiz. Tüm departmanlarda hareketliyiz. Önemli bir sağlık ekibimiz var. Alper Gültekin hocamız futbolcularımızı yakından takip ediyor. Bunda Ertuğrul hocamızın da önemli bir payı var. Başarı da böyle geliyor. Yani fiziki şartlar da futbolcuların veriminin artması için birer etken. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*