Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Dünya, Gündem, Siyaset 5 Mart 2022 49 Görüntüleme

Başkan Zelenskiy tüm dünyaya duyurdu: ‘ Her şeye hazırız.’

Ukrayna-Rusya arasındaki olayların son bulması adına birkaç gündür devam eden görüşmelerden bilgiler gelmeye devam ediyor. Zelenskiy: ‘ Rus ordusu bizden daha büyük belki 5 kat daha büyük.

Buraya naaşlarını yakmak için özel araç dahi getirdiler.’ açıklamasını yaptı. Zelenskiy sözlerine Rus annelerine seslenerek devam etti: ‘ Lütfen çocuklarınızı gelip alıp, gencecik çocukların yeri morg olmamalı.’ Zelenskiy yalnızca Rus annelere değil tüm dünyaya çağrıda bulundu: ‘ Rusya durdurulmaz ise çok daha fazla insanın canı yanacak.’ İfadelerini kullandı. Zelenskiy, Rusya Başkanı Putin ile görüşmeye hazır olduğunu belirtti.

Rusya-Ukrayna Müzakeresi İkinci Tur

Günlerdir devam eden görüşmelerde ikinci tur başladı. Ukrayna, Rus ordusu tarafından saldırıya uğramaya devam ederken taraftar Belarus’ta 2.kez masaya oturdu. Bu sırada Zelinskiy basın açıklamasında bulundu. Zelenskiy barıştan yana olduğunu dile getirdi. ‘ 300 Spartalılar gibi bir efsane olsun istemiyorum, ülkemde barış istiyorum.’ Açıklamalarında bulundu.

Zelenskiy barıştan yana olduğunu açıklarken aynı zamanda ülkesi için asla geri durmayacağını ve kendi toprakları üzerinde olduklarını da belirtmekten kaçınmadı. Zelenskiy: Yaralı Rus askerilerine doktorların tedavi uyguladığını belirterek, amaçlarının birilerini öldürmek olmadığını açıkladı. Bu savaşta ölen kişilerin sayısının tutulmadığını dile getiren Zelenskiy bu savaştan dolayı utanç duyduğunu belirtti.

Zelenskiy şu an devlet başkanı olarak görevde olmasaydı bile sahada ülkesini savunuyor olacağını dile getirdi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com