Ana Sayfa Gündem 16 Nisan 2022 24 Görüntüleme

Aydın’da zeytin toplamaya giden gençten 15 aydır haber yok

Aydın’ın İncirliova ilçesine bağlı Acarlar Mahallesi’nde yaşayan Hakkı Gençoğlu, 22 Aralık 2020’de, Germencik’teki ablasını ziyarete gitti.

Gençoğlu, ablası ile görüştükten sonra da yeğeni Onur Ballı ve arkadaşı Ali Tereli ile Alangüllü Mahallesi yakınlarındaki bahçeye zeytin toplamaya gitti.

Akşam saatlerinde bahçenin başka tarafındaki ağaçlarda zeytin olup olmadığına bakıp, geleceğini söyleyen Gençoğlu, geri dönmedi.

JANDARMAYA KAYI İHBARI

Gençoğlu, uzun müddet dönmeyince yeğeni ve arkadaşı da ailesine haber verdi. Kaybolduğu bölgede gece saatlerine kadar Gençoğlu’nu arayan aile, sonuca varamayınca jandarmaya kayıp ihbarında bulundu.

HÜR BIRAKILDI

Jandarma ve AFAD gruplarının de iştirakiyle bölgede geniş çaplı arama yapıldı lakin Gençoğlu’ndan ize rastlanılmadı. Jandarma takımları, Gençoğlu’nun kaybolmadan önce zeytin topladığı yeğeni ve arkadaşını gözaltına alırken, sözlerinin akabinde hür bıraktı.

“SANKİ YER YARILDI, İÇİNE GİRDİ”

15 aydır bulunamayan kardeşini her yerde aradığını lisana getiren ağabey Metin Gençoğlu, “Aldığımız her bilgiyi kıymetlendiriyoruz. Aydın’ın ilçeleri ve çok sayıda ile giderek kardeşimi aradım lakin bulamadım. Güya yer yarıldı, içine girdi. Ne ölüsünü bulabildik ne de dirisini. Hayatta olup olmadığını bile bilmiyoruz. Çok üzgünüz. Aylardır perişan olduk. Kardeşimin bulunmasını istiyoruz. Daima jandarma ile irtibat halindeyiz lakin bir gelişme yok. Kardeşimi buluna kadar aramaya devam edeceğim.” diye konuştu.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com