Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 24 Mayıs 2022 23 Görüntüleme

Aydın’a şehit ateşi düştü: Polis amcasıyla aynı kaderi paylaştı

Bingöl merkeze bağlı Kaleönü Mahallesi’ndeki Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde, saat 13.30 sıralarında, eğitim alanına anti tank mühimmatı sevkiyatı yapıldığı sırada patlama meydana geldi.

Patlamada ağır yaralanan özel harekat polisleri Necati Aygün ve Birol İli, kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak, şehit oldu.

ACI HABER AİLESİNE ULAŞTI

Malatya akabinde da Bingö’de misyon yaptığı öğrenilen 6 yıllık polis memuru Aygün’ün şehit olduğu haberi, Aydın’ın Çine ilçesinde yaşayan ailesine verildi.

Çine Kaymakamı Turan Erdoğan ve beraberindeki heyet, şehadet haberini baba Mehmet Aygün’e (62) verdi. Şehit Aygün’ün, 5 yıldır Gülçimen Aygün ile evli olduğu, Ayselnaz (3) isminde kız çocuklarının bulunduğu öğrenildi.

POLİS AMCASI DA 16 YIL EVVEL ŞEHİT OLMUŞ

Ailesinin 2 çocuğundan 1’i olan ve annesi Aysel Aygün’ün 12 yıl evvel ömrünü yitirdiği öğrenilen Necati Aygün’ün babaevine, Türk bayrakları asıldı. Taziyeleri kabul eden baba Aygün, “Oğlum Necati, Bingöl’de bu yıl 4’üncü misyon yılını tamamlayacaktı. Üniversiteyi dışarıdan okuyup, işletme kısmını bitirdi sonrasında polis oldu. Amcası Mestan Aygün de kendisi üzere polisti. O da 16 yıl evvel Uşak’ta misyona giderken grup otosunun kaza yapması sonucu şehit oldu” dedi.

Öte yandan şehit polis Aygün’ün cenazesinin, yarın toprağa verilmek üzere memleketi Aydın’a getirileceği belirtildi.

Şehidin eşi Gülçimen Aygün ve kızı Ayselnaz Aygün’ün de cenazeyle birlikte Aydın’a gelecekleri öğrenildi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com