Ana Sayfa Ekonomi 1 Nisan 2022 155 Görüntüleme

ATA Kurumsal Türkiye’nin kapısını yabancılara açıyor

Toplam milletlerarası yabancı sermaye yatırımı ölçüsü 12 milyar doların üzerinde.  Bu sayı, yıllık yüzde 89 artışla 2022 yılı beklentilerinde büyük artışa neden oldu.

Gayrimenkul yatırımı ve sermaye yatırımı ile Türk vatandaşlığı alan yatırımcıların en çok Birleşik Krallık ve ABD’den geldiği tahlil dataları ortasında. Almanya, Japonya ve Katar’dan gelen yabancı sermaye yatırımcılarının da Türkiye’ye vatandaşlık için müracaat sayılarında büyük artış yaşanıyor.

Ülkemizde yaşanan göçmen yatırımcıların 2022 yılında artmaya devam etmesi bekleniyor. Mevzuyla ilgili Yatırım Ofisi Başkanı’nın açıklamalarına nazaran, istihdam oluşturmak için memleketler arası direkt yatırımları desteklemenin büyük yararı bulunuyor. Bilhassa bilgi teknolojileri ve finansal bölümlerde yabancı sermaye yatırımcılarının büyük ilgisi olduğunu belirtebiliriz. Türkiye’nin vatandaşlık ve yatırım danışmanlığı firması Cet Kurumsal danışmanları, start up olarak başlayan ve 2022 yılında teşebbüslerini arttıran çok sayıda yatırımcı olduğunu belirtiyor.

Yabancı Yatırımcılar için Türkiye’deki Mevcut Ekonomik Durumun Kıymetlendirilmesi

Türk iktisadı, bir yanda Türk Lirası’nın paha kaybetmesi ve enflasyonla birlikte, başka yanda genç, tüketici tüketen bir toplumla karmaşık bir gelişme yaşıyor. 2021’de Türk Lirası Euro karşısında yüzde 35’ten fazla, ABD doları karşısında yüzde 23’ten fazla kıymet kaybetti. Enflasyon oranı (tüketici fiyat endeksi), pandemiye karşın yükseldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kilit faiz oranı bir evvelki yıla nazaran yükseltildi. Genel olarak Türkiye’nin değerli memleketler arası pazarlarının istikrara kavuşması için global olarak daha fazla önemli enfeksiyon dalgasının olmadığı varsayıldığında, 2022’deki vatandaşlık kazanmak için yabancı sermaye yatırımcılarının artmasının çok daha fazla olacağı iddia ediliyor.

2022de Hangi Sektörler En Büyük Potansiyeli Sunuyor?

Türkiye, büyüyen bir ülke olarak yabancı yatırımcıları çekmeye devam ediyor ve farklı sanayiler ve kaynaklarla güzel bir pozisyona sahip. Büyük şirketlerin geçmişteki yatırım kararları, Türkiye’deki cazip yatırım ortamını teyit ediyor.

Motorlu taşıtlar, otomotiv modülleri ve makinelerinin öncü olduğu üretim ve imalat kesimi, yüklü olarak yabancı üreticiler ve ortak teşebbüslerle büyük kapasitelere ve düzgün tecrübeye sahiptir. Ayrıyeten, elektroteknik, konut eşyaları ve tüketim malları bölümleri, tanınan ve karlı yatırımlar olarak bedellendirilmektedir.

Avantajlı coğrafik pozisyonu ve iklimi nedeniyle, şimdi büyük ölçüde keşfedilmemiş tarım ve çiftçilik ile tohum ve gübre teknolojisi, kıymetli bir yatırım potansiyeli sunmaktadır.

Güç bölümünde Türkiye, bilhassa yenilenebilir güçler alanında muazzam bir potansiyel sunuyor ve büyük bir büyüme pazarı olarak kabul ediliyor.

Demir-çelik sanayisi, öteki hammadde ve minerallere ek olarak, gelişme ve genişleme için ek potansiyele sahiptir. Birebiri dokumacılık sanayisi, makine mühendisliği, kimya ve hizmet bölümleri ve lojistik, tüm yüksek teknoloji bölümü, telekomünikasyon teknolojisi ve elektronik için de geçerlidir.

Sermaye Yatırımcıları Türkiye’deki Ticari Teşebbüsleri Sırasında Zorluk Yaşıyor

Türkiye’de şirket kurmak isteyen yabancı göçmen yatırımcılar itimada dayalı paydaşlıklar kurmak, yasal ve mali mevzularla yüzleşmek, siyasi belirsizlik ve bürokratik maniler sebebiyle zorluk yaşıyor. Bu sebeple planlanan bir yatırımdan evvel uzman tavsiyesi her vakit daha mantıklı bir seçim haline geliyor.

Türkiye’nin yatırım danışmanlığı ofisi Cet Kurumsal, bu mevzuda yatırımcılarını hakikat yönlendirerek en düzgün yatırım avantajlarını sunarken tıpkı vakitte küresel bir ağ yaratıyor.

Cet Kurumsal Türkiye’deki Yatırımcılara Temkinli Olmalarını Tavsiye Ediyor

Türkiye pandemi yılı boyunca büyük ölçüde ahenk sağlayabildiğini kanıtladı ve değişen ekonomik şartlara süratli tedbirler ve tekrar yapılanma ile cevap verdi. Türk vatandaşlığı sağlayan gayrimenkul yatırımı ve sermaye yatırımı yatırımcılarına devlet takviyesi, özel bölüme kıymetli bir köprü dayanağı sağlamıştır. Dijitalleşmenin daima genişlemesi ve günlük profesyonel yaşama entegrasyonu da muvaffakiyetin kıymetli bir anahtarıdır.

Nitelikli ve rekabetçi işgücünün güçlü potansiyeli, düzgün bir altyapı ve Avrupa ile Asya ortasındaki merkezi pozisyon, sürdürülebilir büyümenin faktörleri olmaya devam ediyor. Hükümetin, bilhassa bölgesel üretim ve imalat endüstrilerinin yanı sıra güç ve etraf dallarında (örneğin sürdürülebilir ve yenilenebilir enerjiler) yatırımları artırmaya odaklanması, daha fazla gelişme için yeterli bir temele işaret ediyor.

Türkiyenin Önder Yatırımcı Firması Cet Kurumsal Danışmanlık

Cet Kurumsal Danışmanlık A.Ş. memleketler arası göç çalışmaları göçmen yatırımcılar ve göçmen topluluk ortasındaki anlayışın geliştirilmesinde göçmen yatırımcıların haklarını koruyan kamu siyasetlerine adanmış bir niyet kurumudur. Cet Kurumsal Danışmanlık A.Ş. 2002 yılında kurulmuş olup dünyanın her bir yanından müracaat eden göçmenlere meslek edinme, lojistik sunmaktadır. Ticaret, besin, sıhhat üzere birçok hususta yardımcı olan CET kurumsal danışmanlık müşteri memnuniyeti öncülüğünde çalışmaktadır. 5 başka lisanda hizmetiyle, 12.000’i aşkın oturma ve çalışma müsaadesiyle göçmen yatırımcılara önayak olmaktadır.

Cet Kurumsal yatırım danışmanlarının öngörülerine nazaran yürek verici büyüme sayıları ve geleceğe yönelik olumlu varsayımlar, Türkiye’nin olumlu istikamette gelişmeye devam edeceğini düşündürüyor. Türkiye, Doğu ve Batı ortasında bir temas olarak rekabetçi olmaya devam ediyor.

Türkiye iktisadı önümüzdeki yıllarda güçlü bir halde büyüyecek ve tıpkı vakitte enflasyonu sınırlayacaktır. Enflasyonu ve hasebiyle döviz kuru dalgalanmalarını frenlemek, cari açığı tekrar dengelemek ve yatırımcı itimadını güçlendirmek artık değerli.

Krizin çeşitli tecrübeleri nedeniyle, Türkiye krize ve buna bağlı olarak nüfusun harekete geçme ve ahenk sağlama yeteneğine muhakkak bir dayanıklılığa sahiptir. Bu, başka ülkelere nazaran kıymetli bir farktır.

https://atakurumsal.com/calisma-izni/

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com