Araç sahipleri dikkat! Listeler güncellendi… 18 Kasım 2023 Kocaeli benzin, motorin LPG fiyatları açıklandı


Uzun süredir gerek kur farkı gerek Amerika’dan gelen veriler gerek ise de OPEC+ liderleri tarafından sene sonuna kadar geçerli olmak üzere alınmış olan arz kısıtı kararları faktörlerinden ötürü peş peşe zamlar alan akaryakıt fiyatları, milyonlarca araç sahibini köşeye sıkıştırmaya başladı. Hali hazırda ağırlaşan ekonomik şartlara karşı çetin bir mücadele veren tüketiciler, bir de yakıt fiyatlarının rekor seviyeleri ile karşı karşıya kalınca bütçelerinde adeta bir deprem etkisinin gözlendiğini ifade etti.

Pandemi döneminden bu yana birçok faktörün etkisi ile yükselişte olan brent petrolün varil fiyatı, ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde satışa sunulan benzin ve motorin ürünlerinin fiyatlarında da ciddi değişikliklere yol açtı. Bu süreçte bütçeleri zarar gören birçok tüketici toplu taşıma araçlarına yönelirken mecburen kendi aracını kullanmak durumunda olan tüketiciler ise yakıt almak için bile borç arayışına girdi.

Toplumun her kesimini şaşkına çeviren seviyelere ulaşan akaryakıt fiyatları, son olarak İsrail- Filistin savaşından etkilendi. Savaşın başlaması ile birlikte yükselişe geçen brent petrol, fiyat listelerinin değişmesine yol açtı. Geçtiğimiz hafta kısa süreli düşüşün etkisi ile uzun bir aranın ardından indirim ile duyurulan yakıt fiyatları, 24 saat dolar dolmaz yeniden zamlandı. Bunun sonucunda Kocaeli’de etkili olan güncel yakıt fiyatları merak konusu oldu.

MOTORİN İNDİRİMİ 24 SAAT SÜRDÜ

Petrolde gözlenen düşüş ile 1 TL 64 kuruşluk indirim ile duyurulmuş olan motorin, dizel araç sahiplerini uzun bir aranın ardından heyecanlandırmıştı. İndirim duyurusu ile birlikte yakıt istasyonlarına akın eden tüketiciler bunun bir indirim furyasının başlangıcı olduğunu düşünürlerken kahreden haber 15 Kasım tarihinde geldi. Yetkililer, motorinin litre fiyatına 1 TL 14 kuruş tutarında zam yapıldığını duyurdu. Böylelikle dizel araç sahiplerinin indirim beklentileri suya düşmüş oldu.

KOCAELİ AKARYAKIT FİYATLARI 18 KASIM 2023

Kocaeli için belirlenmiş olan güncel yakıt ve LPG fiyatları şu şekilde:

– Kocaeli benzin fiyatı: 35,11 TL

– Kocaeli motorin fiyatı: 38,06 TL

– Kocaeli LPG fiyatı: 18,15 TL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*