Ana Sayfa Yaşam 10 Nisan 2022 25 Görüntüleme

Antalya’da kahkaha yogası etkinliğinde eğlenceli anlar

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, dünya üzerindeki insanların memnunluğu hatırlamaları ve kutlamaları için 2012 yılından itibaren kutlanan ’20 Mart Dünya Memnunluk Günü’ kapsamında kahkaha yogası aktifliği düzenledi.

Konyaaltı Kıyısı Olbia meydanında düzenlenen aktifliğe çok sayıda Antalyalı katıldı.

BOL BOL KAHKAHA ATTILAR

İştirakçiler, müzik eşliğinde dans edip bol bol kahkaha atıp iş ve hayat yoğunluğundan kaynaklanan gerilimden kurtulmaya çalıştılar.

Memnunluk Koçu ve Kahkaha Yogası Önderi Merve Durmuş tarafından verilen eğitimde hakikat nefes alma teknikleri ile her şartta gülebilmenin bedende yarattığı olumlu tesirler deneyimlendi.

MEMNUNLUK BİLDİRİSİ VERİR

Endorfin hormonun bedende (mutluluk hormonu) en çok kahkaha atarak salgılandığını belirten Merve Durmuş, “Kahkaha yogası beyne memnunluk iletisi gönderilerek yapılır. Gerilimimizi ve hislerimizi yönetebilen en kıymetli öge kahkaha atmak. Bugün de iştirakçiler kahkaha atarak güne enerjik başladı. Kahkaha yogası, kahkaha idmanları ile yoganın nefes tekniklerinin harmanlanmasından oluşmakta ve bireylerin motivasyonlarını artırmak, gerilimlerini azaltmak için uygulanmaktadır.” diye konuştu.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com