Ana Sayfa Gündem 10 Nisan 2022 16 Görüntüleme

Ankara’da, kadının yüzüne kimyasal madde atan şahsın ev hapsi kaldırıldı

Ankara’da, Sultan S. (27) isimli bayan, şiddet nedeniyle 4 yıl evvel ayrıldığı erkek arkadaşı Soner Bolat’ın bir ortaya gelme isteğine olumsuz karşılık verdi.

5 Ocak’ta işe giderken Sultan S.’nin yolunu kesip, silahla tehdit eden Soner Bolat, kaçmaya çalışan Sultan S.’yi yakalayıp öpmeye çalıştı ve akabinde yakındaki çocuk parkına götürdü.

Bolat, burada Sultan S.’nin yüzüne, cebinden çıkardığı şişede bulunan kimyasal unsur lavabo açıcıyı attı.

Yaralanan Sultan S., Bolat’ın elinden kurtularak hastaneye giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Soner Bolat, savcılık sorgusunun akabinde çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘konutu terk etmeme’ isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

21 YIL 6 AYA KADAR MAHPUS TALEBİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanırken, Soner Bolat hakkında ‘kasten yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘sarkıntılık seviyesinde cinsel saldırı’ ve ‘silahlı tehdit’ cürümlerinden 21 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

“SENİN BUGÜN İŞİN BİTECEK”

İddianamede Soner Bolat’ın, 5 Ocak’ta iş yerine gitmek için konutundan ayrılan Sultan S.’nin yolunu kestiği ve belindeki ruhsatsız silahı göstererek, “Senin bugün işin bitecek, benden kurtulamazsın, seni öldüreceğim.” dediği belirtildi. Bolat’ın, daha sonra kaçmaya çalışan Sultan S.’yi yakalayarak yakındaki parka götürdüğü ve üzerindeki kimyasal husus lavoba açıcıyı yüzüne attığı, genç bayanın yüzünde ikinci derece yanık ve lekeler oluştuğu aktarıldı. KONUT MAHPUSU KALDIRILDI Sanık Soner Bolat, iddianamenin kabul edildiği Ankara 40’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla başvurarak, çalışamadığı ve hayatını idame ettiremediği için konutu terk etmeme isimli denetiminin kaldırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın talebini kabul ederek, isimli denetim önlemini kaldırdı.

“ELİME KURŞUN VERDİ”

Sultan S., karara reaksiyon göstererek Soner Bolat’ın eski erkek arkadaşı olduğunu, tekrar birlikte olmak için kendisini sıkıştırdığını, kabul etmeyince de tehdit ettiğini söyledi.

Sultan S., şu kelamları kaydetti:

“Pusuda bekliyormuş, bir anda yokuştan aşağı inerek silahı doğrulttu ve ‘Senin bugün işin bitecek’ dedi. Ben dehşetle meskene hakikat koşmaya başladım ve ayağım takılarak düştüm. Geldi ve kaldırdı, ‘Gideceğiz, benimle geleceksin’ dedi. Bu ortada elime bir tane kurşun verdi.

“SEN SEÇ SİLAH MI YOKSA KEZZAP MI? BUGÜN BU İŞ OLACAK’ DEDİ”

Elimden zorla telefonumu aldı ve karıştırmaya başladı. Daha sonra kolumdan sürükleyerek beni yakındaki parka götürdü. Orada cebinden şişe içinde bir husus çıkardı. ‘Bak kezzap siparişi verdim. Sen seç silah mı yoksa kezzap mı? Bugün bu iş olacak’ dedi. Gerisini döndüğünde şişeyi alıp yere döktüm. İçinde az biraz kalmıştı, kalanı yüzüme fırlattı.

“O KADAR ÇOK KREM KULLANDIM Kİ HİÇBİR HALDE GEÇMEDİ”

Olay yaşandığında çok bir şey yoktu, yalnızca kızarıklık vardı. Sonrasında o kimyasal husus tesir etmeye başladı ve yüzüm önemli bir formda yara olmaya başladı. O kadar çok krem kullandım ki hiçbir halde geçmedi.

“TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM EDECEĞİM DEDİ”

Mesken mahpusu verildi; lakin kendisi benim karşı apartmanımda oturuyor ve camlarımız bile birbirini görür vaziyette. O günden beri perdeye dokunamıyorum ve cama çıkamıyorum. Konut mahpusunu bir sefer ihlal etti, bir şey olmadı. Konut mahpusu devrinde bana bir defa daha ileti attı ‘Engelimi aç, öldüreceğim seni’ dedi. Daha sonra ikinci sefer mesken mahpusunu ihlal etti ve bir haftaya yakın kendisinden haber alınamadı. Daha sonra bulundu ve getirildi. Bu firar ettiği periyotta de bir polis memuruna ‘Siz onu koruyun beni boş verin. Ben onu tekerlekli sandalyeye mahkum edeceğim dedi.


“ONUN KONUT MAHPUSU BİTTİ, BENİMKİ BAŞLADI”

Bugün öğrendim ki kendisinin psikolojisi bozulmuş ve çalışamadığı için konut hapsine itiraz etmiş. İtiraz dilekçesi kabul olmuş. Artık konut mahpusunda de değil kendisi. Onun mesken mahpusu bitti, benimki başladı. Benim hala hayati tehlikem devam ediyor.

“BELKİ BU BENİ SON GÖRÜŞÜNÜZ, SON KONUŞMAM”

Ben tek başıma ekmek, su bile almaya gidemiyorum. Aynaya bakamıyorum, psikolojim berbat oldu. Yüzümde yaralar var. Zorla alıkoydu ve beni zorla öptü. Ona karşın 4 başka hatadan iddianame düzenlendi; lakin asliye cezada dava açıldı. Ben failin ayrıyeten ağır cezada yargılanmasını istiyorum. Tahminen bu beni son görüşünüz, son konuşmam. Yarın tahminen çok geç olabilir. Bir an evvel tutuklanmasını ve ceza almasını istiyorum.”


teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com