Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 28 Mart 2022 25 Görüntüleme

Adli Tıp işe alıyor! Adli Tıp Kurumu 124 personel alımı başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir?

Adalet Bakanlığı bünyesine bağlı İsimli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından 124 kontratlı işçi alımı ilanı yayınlandı.

Resmi Gazete’de yer alan ilana nazaran, Adli Tıp Kurumu Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatında, 15 ofis işçisi, 11 öteki teknik hizmet işçisi (kimyager), 25 laborant, 6 mühendis, 13 biyolog, 5 muhafaza ve güvenlik vazifelisi, 5 teknisyen, 1 infaz ve muhafaza memuru, 15 sıhhat teknikeri, 3 hemşire ile 25 takviye çalışanı (hizmetli) durumu için yapılacak kelamlı imtihan sonucuna nazaran kontratlı işçi istihdamı yapılacak.

İlana müracaatta bulunmak isteyen adaylar, müracaat tarih ve koşullarını araştırıyor.

Pekala İsimli Tıp işçi alımı başvurusu ne vakit ve nasıl yapılır? İsimli Tıp 124 işçi alımı kuralları nelerdir? İşte detaylar…

İSİMLİ TIP 124 İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İsimli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak kelamlı imtihanlara 2020 yılı KPSS’ye giren ve her konum için aranan puan tipinden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecek.

Adaylar, müracaatlarını, 28 Mart Pazartesi günü saat 10.00’dan 3 Nisan Pazar günü saat 23.59’a kadar Meslek Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresi üzerinden yapabilecek.

MÜRACAAT EKRANI

İSİMLİ TIP İŞE ALIM KOŞULLARI 2022

İsimli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak kelamlı imtihanlara 2020 yılı KPSS’ye giren ve her konum için aranan puan cinsinden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecek.

Genel koşullar:

​​​​​​​a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son müracaat günü olan 03 Nisan 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı hususundaki yaş koşullarını taşımak ve merkezi imtihanın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü prestijiyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Muhafaza ve Güvenlik Vazifelisi ile İnfaz ve Müdafaa Memuru konumu için merkezi imtihanın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü prestijiyle 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar imtihana müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veyahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan hatalardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü unsuru kararları gizli kalmak kaydı ile vazifesini devamlı yapmasına mani olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından yoksun olmamak,

f) Son müracaat tarihi prestijiyle atanılacak konum için gerekli tahsil niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com