Adana’da Teslim Etmesi Gereken 33 iPhone’u Çalan Genç, Kız Arkadaşına Araba Aldı

İnternet üzerinden alışveriş yapmak günümüzde hiç olmadığı kadar popüler. Bugün herhangi bir yerde yaşayan biri, yasal olduğu sürece dünyanın öbür ucundaki noktadaki herhangi bir ürünü sadece birkaç dakikada satın alabilir. Elbette ki bu kolay ve konforlu alışverişin bazı riskleri de mevcut. Örneğin bir karışıklık ürününüzün yanlış adrese gönderilmesine, taşınma esnasında yaşanacak bir aksilik zarar görmesine neden olabilir. Adana’da da tam olarak olmasa da buna benzer bir şey oldu. Bir kargo personeli, teslim etmesi gereken 33 iPhone’u satarak kız arkadaşına araba aldı.

Adana’da bir kargo çalışanı teslim etmesi gereken 850 bin lira değerindeki iPhone

Adana, garip olaylarla gündeme gelmeye devam ediyor. Güneşe ateş edilen şehir olarak da nam salan ilimizdeki skandallara bir yenisi daha eklendi. Bölgede hizmet veren bir kargo şirketinde çalışan Azim G, alışveriş merkezinde yer alan teknoloji mağazasına teslim edilmesi gereken içi iPhone dolu koliyi çaldı. Hırsızın çaldığı kolide toplam değeri 850 bin TL olan tam 33 adet telefon vardı.

iPhone 15 indirim

Vakit kaybetmeden telefonları satan hırsızın elde ettiği parayla yaptığı ise herkesi şaşırttı. Romantik hırsızımız, eline geçen paranın 400 bin TL’si ile sevgilisi İ.G.’ye araba satın aldı. Ancak mağazanın eksik koliyle ilgili harekete geçmesinin ardından mutlu tablo bozuldu. Güvenlik kamer kayıtlarından telefon dolu koliyi aldığı anlaşılan Azim G ve kız arkadaşı İ.G, emniyet mensupları tarafından tutuklandı.

İlk sorgusunda suçlamaları reddeden romantik hırsız, çalışan beş telefonun evinden çıkmasının ardından suçunu itiraf etti. 400 bin TL değerindeki hediyesine el konulan kız arkadaşı İ.G. ise “Hırsızlıktan haberim yoktu. Otomobili hediye ettiğini sandım” dedi.

Elbette ki herkesin hayatı ve maddi durumu farklı. Ancak siz siz olun, kargo şirketinde çalışan sevgiliniz bir gün size 400 bin TL değerinde araba hediye ederse olaya biraz daha şüpheyle bakın.

69 Yıldır Türkiye’de Faaliyet Gösteren Akaryakıt Şirketinden Çekilme Kararı!

Teknoloji Haberleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*