Ana Sayfa Magazin 28 Mayıs 2022 15 Görüntüleme

41. İstanbul Film Festivali 8 Nisan’da başlayacak

Şenliğe ait The Marmara Taksim’de düzenlenen basın toplantısına katılan İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, şenliğin kurucularından Onat Kutlar’ı anarak, “Onat Kutlar’ın şenliğin 10. yılında yazdığı bir yazıyı sık sık hatırlarız: ‘On yıldır her erken baharla birlikte adeta bir kış uykusundan uyanıyor bu kent.Canlanıyor, güzelleşiyor, gülümsüyor. Kent kıpırdıyor.’ Baharı da artık sabırsızlıkla beklediğimiz bu yılda, hepimizin sinemanın getireceği bu şenliğe çok muhtaçlığı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Taner, 8-19 Nisan’da gerçekleşecek şenliğin bir şenlik havasında yaşanacağını umduğunu belirterek, şunları aktardı:

“Festival, desteklediği yerli imaller, dünya şenlikleriyle kurduğu kalıcı bağlar ve gençlere sağladığı teşvikle hem izleyici hem de sinemacıların yetişmesine katkıda bulunmaya devam ediyor. Şenliğimiz hem en düzgün, en ilgi alımlı sinemaların, yaratıcı temalar altında sergilendiği bir şenlik hem de Köprüde Buluşmalar kapsamındaki çalışmaları ve ödülleriyle üretime de manalı bir katkıda bulunan bir aktiflik olabildiği için memnunluk duyuyoruz.”


SİNEMA SEANSLARI

Sinema gösterimleri Beyoğlu’nda Atlas 1948, Beyoğlu Sineması, Pera Müzesi Oditoryumu, Nişantaşı’nda CineWAM Premium+ City’s (Salon 3 ve Salon 7) ve Kadıköy’de Kadıköy Sineması ile Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Konutu olmak üzere 7 salonda yapılacak. Gösterim seansları ise 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30’da olacak.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com