2024 Toyota Yaris Cross Makyajlı Haliyle Sahnede!

SUV denilince çoğumuzun aklına geniş, büyük araçlar geliyor. Bunlar C-SUV diye geçiyor ve sedan araçlara göre daha yüksek ve büyük boyuttalar. Kasa olarak daha küçük olan modeller ise B-SUV olarak değerlendiriliyor. Toyota, B-SUV segmentinde olan Yaris Cross modelini görünüm olarak olmazsa da teknik özellik olarak makyajlayarak görücüye çıkardı.

Toyota Yaris Cross ”2022 Dünya’da Yılın Şehir Otomobili” Ünvanına Sahip

2024 yılında Dünya’da yılın şehir otomobili ünvanını elinde bulunduran Toyota Yaris Cross, en son kasasıyla yenilendi ve ilk olarak karşımıza Hybrid 130 tam motor seçeneği dikkat çekiyor.

130 tam motor seçeneği 1.5 litrelik benzinli motor ile destekleniyor. 132 beygir güç ve 185 Nm tork sunulan Yaris Cross’ta 0-100 km/h hızlanması 10,7 saniye olarak ölçüldü. Ayrıyetten 114 beygir ve 141 Nm tork güce sahip Hybrid 115 motor seçeneğiyle de alınabilen Yaris Cross, 2024 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Premiere Edition ve GR Sport donanım paketleri bulunan araçta seçilen pakete göre farklı boyutlarda dijital gösterge ve multimedya ekranı ile gelen araçta ayrıca  Android Auto ile Apple CarPlay bağlantı seçenekleri de unutulmadı. Toyota, bu modelinde en yeni nesil Toyota Safety Sense elektronik destek sistemini ekledi.

Teknoloji Haberleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*